USŁUGI PROTETYCZNE

Pracownia protetyczna, protezy stomatologiczne, Otwock, Karczew, Józefów.

naprawa protezy Otwock

tel. 22  779-51-48

kom. 607-872-234


Pracownia istnieje od roku 1999r. Specjalizuje się w wykonywaniu protez dentystycznych z wysokiej jakości materiałów akrylowych oraz ekspresowej naprawie protez zębowych. 

Długoletnia praktyka i staranność wykonania, jak również indywidualne podejście do pacjenta, pozwalają stworzyć trwałą i wygodną protezę dla każdego. Gwarancja prawidłowego wykonania protezy, komfort i estetyka są standardem mojej pracowni.
- NAPRAWA PROTEZ ZĘBOWYCH, SZKIELETOWYCH I AKRYLOWYCH.


protezy dentystyczne

Podczas wieloletniego użytkowania protez zębowych, każda z protez może złamać się lub pęknąć. Zarówno płyta protezy ulegnie uszkodzeniu jak i pojedynczy ząb może się odłamać np. podczas gryzienia twardych posiłków lub wskutek upadku na podłogę. Akryl – tworzywo akrylowe - ma swoje ograniczenia wytrzymałości i sprężystości. Naprężenia powyżej tej granicy skutkują pęknięciem lub złamaniem protezy stomatologicznej. Należy też pamiętać, że tworzywa akrylowe stosowane do wykonania protezy - z wiekiem - częściowo tracą swoje właściwości elastyczne nawet podczas prawidłowego użytkowania.

Naprawy protez należy dokonać w pracowni protetycznej, u stomatologa lub w laboratorium protetycznym. W żadnym wypadku samemu, przy pomocy ogólnodostępnych środków – klejów etc! Samodzielne naprawy zawsze kończą się zniszczeniem protezy, a w najlepszym przypadku, naprawa takiej protezy będzie jeszcze droższa. Protezy akrylowe skleja się wyłącznie w odpowiednich warunkach przy pomocy tworzyw polimerowych, antyalergicznych i dostosowanych do materiału z jakiego została wykonana proteza zębów.

- JAK WZMOCNIĆ PROTEZĘ DENTYSTYCZNĄ?wygodne protezy dentystyczne

Protez niezniszczalnych nie ma i zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia. Dzisiejsza technologia materiałów medycznych i stomatologicznych przynosi nam rozwiązania wzmocnień protez zębowych, poprzez „wtopienie” siatki wzmacniającej (np. w górnej protezie zębowej), lub wzmocnień ze specjalnego drutu protetycznego o „zaprojektowanej” wytrzymałości na zginanie i pęknięcia – te rozwiązania, możemy spotykać w protezach dolnych, choć istnieją też inne technologie np. odlewanie z metalu konstrukcji całkowitych, częściowych, bądź wzmocnień we fragmencie protezy.

Jeśli mamy pękniętą protezę w której nie było wzmocnień, zawsze możemy skonsultować się, czy mozliwe jest dostawienie siatek lub innych wzmocnień protezy. Taka proteza jest bardziej odporna na uszkodzenia, a nawet jeśli dojdzie do powtórnego złamania, nadal będzie można ją używać przez dzień lub dwa - zanim udamy się do gabinetu stomatologa lub pracowni protetyki dentystycznej.

- PROCES NAPRAWY PROTEZ STOMATOLOGICZNYCH.proteza zębów naprawa cennik Warszawa Falenica, Józefów, Otwock, Karczew

Dla zapewnienia idealnego dopasowania, naprawę protezy wykonuje się na specjalnym odlewanym modelu gipsowym w celu przywrócenia protezie tego samego kształtu (brak przemieszczeń i przesunięć) jak przed uszkodzeniem. W zależności od rozmiaru uszkodzeń w protezie: złamanie, pękniecie płyty protezy, wykruszony ząb, dostawienie zęba do protezy, inne prace protetyczne – tego typu problemy, pracownia wykonuje w około 1h. Jednak dla komfortu pacjenta jak też indywidualnego charakteru takich napraw, prosimy o wcześniejsze powiadomienie i umówienie wizyty w pracowni protetyki.

- PRACOWNIA PROTEZ DENTYSTYCZNYCH, EKSPRESOWA NAPRAWA PROTEZY.
- TEL. 22 779-51-48 - OTWOCK.


PROTETYKA DENTYSTYCZNA

Wszystkie protezy dentystyczne, naprawy i sklejenia protez, wykonywane są z najnowocześniejszych i innowacyjnych materiałów antyalergicznych.

W nowych protezach, na życzenie pacjenta można zastosować siatki wzmacniające oraz inne nowoczesne materiały z zakresu techniki dentystycznej. Moim atutem jest wysoka jakość wykonanych prac, doskonałe dopasowanie i komfort oraz fachowa i profesjonalna obsługa.

Naprawa protezy, np. dostawienie zęba, dostawienie klamry, oraz sklejenie protezy to czas około 1 godziny.

Bardzo proszę o wcześniejsze, telefoniczne umawianie wizyt. 

tel. 22  779-51-48
w godz. 11.00 - 18.00

USłUGI PROTETYCZNE

 • Protezy zębowe częściowe i całkowite

 • Wzmacnianie konstrukcji protez 

 • Dostawienie zęba / wymiana

 • Wymiana podścielenia płyty protezy

 • Naprawy złamanych i pękniętych protez

 • Dostawianie i wymiana klamer

 • Inne prace z protezami

 • Rekonstrukcja protezy

 • Bezpłatne konsultacje i porady
DO PRACOWNI PROTETYKI


Wyświetl większą mapę

Pracownia protetyczna
Otwock, ul. Wyspiańskiego 6 m 28A 

(wjazd od ul. Matejki).