USŁUGI PROTETYCZNE

Naprawa protezy, protezy stomatologiczne, Otwock, Karczew, Józefów, Falenica, Wiązowna

 

Dogodny dojazd autobusami linii 702, Mini-bus, Mini bus Karczew, Mini bus Mlądz, Mini bus Śródborów, z miejscowości: Otwock, Świder, Józefów, Warszawa Wawer, Michalin, Falenica, Karczew, Kołbiel, Mlądz, Wólka Mlądzka, Śródborów, Celestynów, Wiązowna, Otwock Wielki, Osieck, Sobienie Jeziory.


  NAPRAWA PROTEZY - SKLEJENIE PROTEZY, EKSPRESOWA NAPRAWA PROTEZ DENTYSTYCZNYCH.

 PRACOWNIA PROTETYKI DENTYSTYCZNEJ

  Godziny otwarcia pn-pt 11.00-18.00

  Magdalena Osipińska, 05-400 Otwock, ul. Wyspiańskiego 6 m 28A, tel. 22 779-51-48 lub 607-872-234


W pracowni protetycznej przyjmuję pacjentów również poza wyznaczonymi godzinami pracy, jednak bardzo proszę o wcześniejsze telefoniczne umówienie wizyty. Dogodne terminy realizacji prac. Naprawy protez, złamanie, dostawienie zęba, a także wszelkiego rodzaju sklejenia oraz ekspresowe naprawy protezy dentystycznej wykonuję w czasie około 1h.


Wyświetl większą mapę


Protezy zębowe są uzupełnieniami protetycznymi, które powinny całkowicie zastępować braki w uzębieniu jamy ustnej. W protezach ruchomych możemy wyróżnić m.in. następujący podział:

Protezy akrylowe całkowite i częściowe, które umieszczamy w jamie ustnej bezpośrednio po usunięciu zębów i prawidłowym zagojeniu tkanek dziąseł, z reguły od 2 do 10 tygodni.

Częściowe protezy akrylowe, uzupełniają braki w uzębieniu naturalnym. Utrzymywane są na zębach pacjenta za pomoc klamer, z reguły metalowych lub wkomponowanych w masę akrylową.

Protezy szkieletowe(częściowo metalowe), w odróżnieniu od najczęściej spotykanych protez akrylowych, mają ograniczoną do minimum płytę akrylową (podniebienie lub przestrzeń pod językiem), przez co są bardziej komfortowe i trwalsze w użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest również większa odporność na przypadkowe uszkodzenia – złamania lub pęknięcia protezy. Stomatologiczne protezy szkieletowe - do prawidłowego utrzymania w jamie ustnej - mają w swojej budowie mocowania i klamry co bezpośrednio wpływa poprawę komfortu, stabilne umocowanie i estetykę wykonania lub naprawy protez.

W nagłych przypadkach, czasami stosowane są protezy natychmiastowe, które pacjent może otrzymać od razu po usunięciu zęba / zębów. Niestety ze względu na gojenie dziąseł są to rozwiązania doraźne i tymczasowe.

Więcej na stronie INFORMACJE:

Na bieżąco śledzę informacje i zagadnienia związane z protetyką, stomatologią i higieną jamy ustnej.
Zapraszam serdecznie do śledzenia wpisów i artykułów na moich stronach w portalach społecznościowych.
Poniżej znajdziesz linki do stron o tematyce związanej ze stomatologią, protetyką dentystyczną i medycyną:

logogoogleplus    logo facebookInformacje o koronach
Dental blogspot (j.angielski)
Dental blog (j.angielski)
Nowości w stomatologii
Nowości w stomatologii i medycynie
Obserwuj tablicę www.protezyotwock.com.pl należącą do użytkownika Duju.